П`ятниця, 19.04.2019, 08:22
Головна Проект 9-А класу Реєстрація Вхід

1-В клас

«Я – ЛЮДИНА, ГРОМАДЯНИН, ПАТРІОТ»

МЕТА ПРОЕКТУ:

виховання у дітей та учнівської молоді громадянськості, патріотизму як найважливіших духовно-моральних і соціальних цінностей, готовності до активного прояву в різних сферах життя суспільства; формування духовно і фізично здорової, інтелектуально та культурно розвиненої особистості, що нерозривно пов'язує свою долю з майбутнім рідного міста, краю й України.

Тип проекту: творчий, виховний, колективний.

Склад учасників проекту: учні , класний керівник, батьки.

ЕТАПИ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЕКТУ

І етап. Стратегія проекту.

Визначення теми, мети проекту та його тривалість.

ІІ етап. Планування проекту.

Ознайомлення учнів з загальною темою і провідною проблемою.

Формування пошукових груп для проведення пошукової роботи учнів

ІІІ етап. Реалізація проекту.

Розробка плану заходів патріотичного виховання

Розподіл обов'язків між членами групи щодо пошукової діяльності.

Самостійна робота учнів.

Аналіз та обробка інформації.

ІV етап. Підсумок проекту.

Оформлення результатів дослідження.

Виготовлення фотовиставки «Єдність поколінь».

Оформлення виставки малюнків на патріотичну тематику.

Участь у заходах, присвячених відзначенню Міжнародного дня рідної мови.

Проведення заходів до Дня українського козацтва,  день Захисника України, свято Покрови.

Підготовка та проведення виховного заходу «Діти єднають Україну».

Орієнтовні методи та форми організації діяльності класного колективу

- бесіди – «Моя рідна Україна», «Знати і поважати Герб своєї Вітчизни, її прапор і гімн», «Наша вітчизна Україна», «Державна символіка Батьківщини», «Твої права і обов’язки», «Що таке воля», «Рід, родина, рідня», «Патріотизм – нагальна потреба України»;

- засоби, які виховують любов до української мови – «Свято рідної мови», «Мужай прекрасна наша мово», «Шевченківське слово», «Літературні вечорниці», «Тиждень української мови» – конкурс на кращий мовний плакат, конкурс декламаторів, конкурс на кращу розповідь української народної казки, вечір українських загадок, прислів’їв, приказок, повір’їв, легенд, народних прикмет; екскурсії до країни.

- форми роботи, пов’язані з вивченням історії рідного краю і народу – історичне краєзнавство: відвідання місць історичних подій, вивчення літератури, влаштування виставок, заочна подорож «Україно ти моя прекрасна», складання історії свого роду, святкування Дня Конституції, Дня незалежності України.

- форми роботи військово-патріотичного виховання: святкування Дня перемоги, Дня збройних сил України, захисника Вітчизни, дня пам’яті Героїв Крут; змагання з військово-прикладних видів спорту.

- архівно-пошукова робота: екскурсії до музеїв, зустрічі з бійцями АТО,  родичами загиблих захисників Батьківщини, випуск плакатів, буклетів, газет за матеріалами пошукової діяльності.

- виховання бережного ставлення до природи: виробів учнів з природних матеріалів, проведення конкурсів на кращий плакат «Бережи довкілля», «Шпачки прилетіли», «Лелеки», «Посаджу я деревце», «Наші джерела»; екологічні екскурсії, олімпіади, свята, конкурси.

Очікуванні результати

• забезпечення утвердження гуманістичної моралі та формування поваги до таких цінностей як свобода, рівність, справедливість;
  • забезпечення сприятливих умов для самореалізації особистості в Україні відповідно до її інтересів та можливостей; для розвитку професіоналізму, високої мотивації до праці як основи конкурентоспроможної особистості;

- підвищення рівня громадянської ідентичності, відчуття належності до рідної землі, народу; визнання духовної єдності поколінь та спільності культурної спадщини; утвердження почуття патріотизму, відданості у служінні Батьківщині;

• підвищення рівня психологічної та фізичної готовності учнівської молоді до виконання громадянського та конституційного обов'язку щодо відстоювання національних інтересів та незалежності держави, престижу і розвитку мотивації громадян до державної та військової служби; гуманістичних цінностей;
  • підвищення загального рівня політичної та правової культури, знань про політичні системи та владу на всіх рівнях суспільного життя, про закони та законодавчі системи; утвердження поваги до Конституції України, законодавства, державної символіки, державної мови;

В рамках реалізації проекту «Я – ЛЮДИНА, ГРОМАДЯНИН, ПАТРІОТ» проведено такі заходи:

В День знань 1 Вересня проведено патріотичний урок на тему «Ми – діти європейської держави».

До Дня українського козацтва та Захисника України .

Брали участь у виставці-конкурсі «Щедра осінь-чарівниця».

«  Квітень 2019  »