П`ятниця, 16.11.2018, 15:43
Головна 4-Б Реєстрація Вхід

Мета проекту: в рамках концепції національно – патріотичного виховання

Мета: оволодіння навичками безпечного життя та здорової поведінки

в школі;

формування свідомого ставлення до свого життя та здоров’я;

створення здоров’язберігаючого освітнього середовища, що є головною передумовою поліпшення здоров’я та гарного навчання учнів.

Керівник проекту: вчитель 2-Б класу Шевченко Ніна Іванівна

Виконавці: учні 2-Б класу

Термін виконання: 2017-2018 н.р.–2018-2019 н.р.

Стислий опис проекту

І етап. Підготовчий. Вивчення стану здоров’я учнів.

Мета: проведення моніторингових досліджень

(анкетування, опитування батьків учнів).

Під час вивчення стану здоров’я учнів та проблем здоров’язберігаючого середовища учитель досліджує проблему впливу на здоров’я дитини таких чинників:

• впливу школи та сім’ї;
  • спілкування з однолітками;
  • засобів масової інформації;

Вивчаючи реальний стан проблеми збереження здоров’я в школі , учні   під керівництвом вчителя працюють під девізом «Хто здоровий – не сумує, сміливо по життю крокує.

Впевнено вперед іде, за собою всіх веде!»

ІІ етап. Інформаційно-пошуковий. Створення інформаційного банку даних за темою проекту .

Мета: накопичення інформації, яка всебічно характеризує тему проекту та доводить її актуальність, опрацювання вчителем необхідної науково-методичної літератури.

Під час створення інформаційного банку з проблеми охорони здоров’я учні консультуються

• з учителем;
  • з вихователем групи продовженого дня;

співпрацюють

• з шкільним бібліотекарем;
  • з психологом.

Вищезазначена робота допомагає формуванню фактів, що відображають актуальність, реальну необхідність засвоєння учнями правил поведінки в школі.

ІІІ етап. Практичний. Виконання заходів щодо  покращення мотивації на здоровий спосіб життя.

Мета: виховувати розуміння необхідності дотримання певних правил поведінки як під час перебування в школі, так і в позаурочний час  :

•  виховні заходи: година здоровя на тему «Хочу та можу бути здоровою», ситуативно-рольова гра «Твоя безпека», гра «Подорож до країни Дружби» ;
  • заходи з правил дорожнього руху: бесіда «Ти – пішохід», інтерактивна гра «Будь уважним на дорозі», вікторина « У ПДР не буває канікул»;
  • заходи з безпеки харчування: бесіди на тему «Чисті руки – запорука здоровя», «Поговоримо про те, як ми харчуємось».

ІV етап. Аналітичний. Систематизація, аналіз накопичених знань.

Мета: висвітлити проблему охорони здоров’я учнів, залежність успішного навчання дитини від стану здоров’я , залучити до участі в заходах щодо створення здоров’язберігаючого середовища та  покращення мотивації на здоровий спосіб життя як учнів, так і їх батьків.

V етап. Презентаційний. Презентація матеріалів дослідження перед  учнівською аудиторією та батьківською громадськістю.

Мета: продемонструвати результати проектної роботи та внести пропозиції щодо її розв’язання в масштабах школи.

Учасники проекту  демонструють виконану роботу шляхом стислої розповіді про виховні заходи, бесіди, конкурси та ознайомленням із відео- та фотоматеріалами, що відображають цю роботу,  розповідають про позитивні результати  науково-дослідної пошукової діяльності учнів під керівництвом учителя.

Очікувані результати

1. Утвердження здорового способу життя, як основи для здобуття гарної освіти.
  2. Залучення освітніх, медичних, соціальних  заходів для створення в школі середовища,що сприяє збереженню здоровя учнів.
  3. Спонукання дітей до самозбереження та самозахисту.
  4. Виховання правильної поведінки у критичних життєвих ситуаціях.

З метою реалізації проекту протягом І семестру 2017–2018 н.р. з учнями

1-Б класу були проведені такі заходи:бесіда на тему «Чисті руки — запорука здоров’я»

бібліотечний урок на тему «Правила поведінки під час виникнення пожежі»

година безпеки на тему «Абетка пішохода»